Przewożenie rowerów samochodem – platforma rowerowa na hak

Przewożenie rowerów samochodem – platforma rowerowa na hak

Chcesz kupić bagażnik rowerowy na hak 3 rowery? Odwiedź tę stronę.

Rozbudowa tras dla rowerów nie tylko w dużych miastach, ale również w licznych miejscowościach wypoczynkowych w Polsce i za granicą spowodowała, że pakując się na urlop pragniemy zabrać jeszcze rower. O ile nasz rower łatwo są się rozkręcić, a przy tym podróżujemy sami, można po prostu wsadzić go do bagażnika. Problemy pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy w rodzinnym gronie i chcemy zmieścić gdzieś kilka rowerów. W takim przypadku warto skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy a platforma rowerowa na hak – o czym trzeba wiedzieć?

Rowery da się przewozić na platformie rowerowej montowanej na haku bądź na dachu pojazdu, instalując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Obie metody umożliwiają przewóz aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, jednakże mają również kilka wad. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa dość kłopotliwe zwłaszcza dla osób o niskim wzroście. Co więcej zamocowanie roweru na bagażniku dachowym zwiększa wysokość pojazdu, i o ile z reguły nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niewysokimi mostami, bramami i kładkami dla pieszych, to wpływa na sterowność auta ze względu na większą podatność na silne porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe montowane na hak wydłużają pojazdy, skutkiem tego prowadzący je kierowcy muszą zachować wyjątkową ostrożność podczas parkowania tyłem i cofania pojazdu. Jednoślady umieszczone na platformie nieraz też wystają poza boczną krawędź pojazdu, co może utrudniać wymijanie innych aut na ciasnych uliczkach.

Przed zakupem bagażnika rowerowego na hak zdecyduj ile jednośladów potrzebujesz przewieźć

Postanawiając o kupnie platformy rowerowej na hak powinno się wcześniej wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jest to stosunkowo drogi zakup, zatem warto już na początku wiedzieć jaką ilość jednośladów maksymalnie będziemy chcieli zabrać ze sobą. Platforma na rower od uznanego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i gdy nabywamy ją w celu zabrania jej na rodzinne wyprawy, należy zdecydować się na taką, na której pomieścimy trzy lub cztery rowery. Inną znaczącą kwestią jest oszacowanie łącznego ciężaru rowerów – przed kupnem platformy powinno się upewnić się czy utrzyma ona ciężar jaki zamierzamy na niej zawiesić. Sprawdźmy dodatkowo jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Więcej zabezpieczeń utrzymujących jednoślad na miejscu obniża zagrożenie jego przesunięcia się w czasie podróży, skutkujące możliwym zarysowaniem lakieru. W przypadku pytań, który bagażnik na rower kupić, zalecamy zwrócić się po wskazówki do przedstawiciela sklepu posiadającego w ofercie taki asortyment.

Dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: