Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w sypialni. Sprawdź realizacje.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można użyć też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim większą część dnia. Dlatego też trzeba zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie wygodny. Opcja wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do salonu, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak również z innego powodu – dzięki nim da się skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich czyszczenie jest nadzwyczaj łatwe i trwa dosłownie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: