panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – trzeba odczekać dwa dni, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem mogą pojawić się trudności z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: