lampy solne, lampa solna

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są dostępne w trzech kolorach

Lampy solne są ładne i bez trudu można je dobrać do wystroju pomieszczenia, bo są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe, dlatego że nie ma kamieni o jednakowej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład walca albo kuli.

Lampy solne – przy nich łatwiej się wyciszysz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. osobom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują te lampy, jest przyjemne i uspokajające, stąd poleca się nabycie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, bowiem z ich pomocą można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii i aranżacji wnętrz.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: