Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Polacy stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, dym tytoniowy, kurz, pyły zawieszone PM10 czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

Obecnie najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne i proste w użyciu.

Post Author: