Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości zwykłego Polaka i z rzadka bywa pomijana. Mieszkańca Polski są świadomi, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Dopóki nie zostaną wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na polskim rynku

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania narażeni są zwłaszcza mieszkańcy dużych miast i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to w tej chwili nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. Meaco, Wood’s bądź AirFree, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co interesujące, poza wyłapywaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nieraz posiadają one również inne użyteczne funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy sprzęt stosowne do określonej objętości wnętrza. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, dlatego swobodnie daje się przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też zarazki oraz grzyby, które mogą być powodem szeregu chorób czy też reakcji uczuleniowych, jak również szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie umożliwia głębszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też sensory wykrywające obecność dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.

Post Author: