Uzupełnij swoją wiedzę o mikropigmentacji skóry głowy.
Łysienie jest następstwem wielu czynników i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Niemniej jednak kiedy utrata włosów dotyka głowy, a więc miejsca które zawsze pozostaje na widoku i które trudno skryć przed wzrokiem osób postronnych, może to negatywnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała i przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości.
Behawioralne i zdrowotne powody utraty włosów
Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich na ogół 100 sztuk i jest to ilość, do której prawdopodobnie nie przywiązujemy większej wagi. Wiele czynników może jednak poważnie nasilić proces utraty włosów. Łysieniemoże mieć przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe bądź plackowate, jednakże równie poważny wpływ na jego eskalację mają nasze własne przyzwyczajenia. Wypadanie włosów może być efektem niezdrowej diety, nieprawidłowo albo za często przeprowadzonych zabiegów farbowania albo rozjaśniania włosów, jak również niepoprawna ich pielęgnacja. Znaczący wpływ na nasze włosy ma także stres, jaki odczuwamy z rozmaitych powodów. Stres powoduje psychogenne wypadanie włosów, a w poniektórych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, że osoba odruchowo sama skubie włoski z brody czy głowy i ostatecznie trwale niszczy ich mieszki.
Mikropigmentacja skóry głowy maskuje braki we włosach
Leczenie rzadkich włosów, jak również ich odbudowa po całkowitym ich wypadnięciu są możliwe za sprawą ich transplantacji. Taki zabieg jednakże niesie za sobą spore koszty i nie każdy pacjent może sobie na niego pozwolić. Lecz jest alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która w ostatnich latach zyskuje coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na ukrywaniu następstw wypadania włosów przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który stwarza pozór posiadania nieznacznie odrośniętych włosów. Tym sposobem na całkiem łysej skórze uzyskuje się efekt krótko zgolonej fryzury, a przy rzadkich włosach – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest właściwie niewidoczny i można to wykryć dopiero po bezpośrednim dotknięciu skóry. Trzeba nadmienić, iż mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do wyrośnięcia zdrowych włosów. Z kolei barwnik wraz z regeneracją skóry powoli zanika i z reguły po roku nieodzowne jest ponowne wykonanie zabiegu.
Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]