Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Szukasz pomocy fachowców z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Wejdź na brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze są gotowi prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się zadowalająca?

Dobre strony korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy profesjonalistom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, że konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się jedynie jego cennikiem – dziwnie niskie ceny usług z reguły zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają stosowne certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Post Author: