Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Tu sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie uszczelnienie okien.

Na komfort domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: