Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Druk 3D - sprawdź informacje o ofercie na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wydrukowany w technologii DMLS, SLS,SLA, PolyJet, i FDM, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, jak również możliwość korzystania z materiałów w ogromnej palecie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, detali, bardzo wąskich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: