Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto oferuje utylizację starych mebli Kraków? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź maxgruz.pl.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. Żeby nie zagracały powierzchni domu, najczęściej przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy. Szkopuł jednak w tym, że po pewnym czasie również te pomieszczenia stają się na tyle zapchane, że codzienne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy również, kiedy kupujemy zaniedbany dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, piwnicy i strychu.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, sprzęt RTV i AGD, połamane meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także fachowe wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie materiału

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spalone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe i posortowaniu ich według tworzywa, z jakiego są wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do wyrobu nowych biurek, krzeseł i półek.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Post Author: