Osiągnij wszystkie zamierzone cele – o profesjonalnym coachingu

Osiągnij wszystkie zamierzone cele – o profesjonalnym coachingu

Profesjonalny coaching - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Całkowite użycie swoich możliwości może nie być łatwe. Niekiedy źródłem kłopotów są przeszkody psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie brakuje nam motywacji. Bez względu na przyczynę, takie problemy bywają naprawdę dokuczliwe i często hamują rozwój osobisty czy zawodowy. Co więcej, pokonanie ich samodzielne jest karkołomnie trudne, a nierzadko wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny powinno się wspomóc się doświadczeniem profesjonalistów. Tym bardziej, że techniki stosowane obecnie przez coachów w szeregu kazusów są nadzwyczaj skutecznym instrumentem w przezwyciężaniu trudności blokujących drogę do zdobycia zaplanowanych celów.

Coaching. Jakie problemy porusza coach?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. By osiągnąć zakładane efekty, na wstępie najważniejsze jest bez wątpienia ukształtowanie swoistego typu więzi i obopólnej ufności. W ciągu pierwszych sesji – które można odbyć przez telefon czy też za pośrednictwem ogólnodostępnych komunikatorów – coach pozna również ambicje, cechy charakteru i umiejętności swojego klienta, a także uzgodni z nim plan działania. W toku współpracy z reguły prowadzi się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), trwających na ogół 1,5 godziny. Ostatnia sesja to natomiast okazja do podsumowania działań oraz wypróbowania, jak klient poradzi sobie z danymi problemami na własną rękę. To, które problemy będą poruszane podczas sesji coachingowych zależy od celów klienta – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub spotęgowanie jego efektywności.

Czy warto rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w różnych przypadkach. Jedną z najważniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć pełnego wykorzystania swojego potencjału celem rozwinięcia umiejętności zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog może też w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak minimalizować lęki, a także wzmagając stopień satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Post Author: