Implantologia – w czym lepsza od protez?

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie jest to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale także posiadają wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, bardzo ciepłych potraw i tytoniu. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne informacje.

Post Author: