Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków Kraków - ta niezwykła oferta wszystkich usatysfakcjonuje

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale spotyka się także wersje wykonane ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o ofercie konkretnej firmy sądzą poprzedni klienci.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: