Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Chcesz nabyć sklejkę Peri? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: