Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Chcesz kupić sklejkę Peri? Odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: