Lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe

Lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe

Jeśli szukasz profilu aluminiowego, powinieneś odwiedzić ten adres.

Aluminium jest zaliczany do najchętniej stosowanych w architekturze materiałów. Do jego atutów zalicza się w szczególności niewielka gęstość, bo ta sprawia, że wyprodukowane z niego elementy nie są ciężkie – a to umożliwia wykonanie wielu rozmaitych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt odporne, dlatego w architekturze i pozostałych dziedzinach gospodarki wykorzystuje się zwłaszcza jego mieszanki, które cechują się sporą wytrzymałością przy zachowanej niewielkiej masie. W architekturze najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak konkretnie się je stosuje?

Najczęstsze przykłady użycia profili aluminiowych

Profile aluminiowe to idealny materiał do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi namioty dla sklepów czy imprezowe, stoiska targowe oraz przenośne estrady. Na ich popularność w największej mierze wpływa ich lekkość oraz wytrzymałość, lecz też łatwość budowania konstrukcji oraz fakt, iż bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to innowacyjne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być malowane lakierem o dowolnym odcieniu na długi czas, bo naniesiona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na zarysowania.

Kiedy poza tym stosuje się profile aluminiowe?

Obok scen składanych, profile aluminiowe są stosowane również w innych branżach. Doskonale zdają egzamin jako części wszelkiego rodzaju urządzeń, pojazdów oraz wyposażenia sportowego. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez konstruktorów w wojsku, przy budowie przeszklonych budynków, w produkcji balustrad oraz ogrodzeń, a poza tym w przewozach samochodowych. Należy również nadmienić, iż profile aluminiowe są często stosowane przez firmy wytwarzające sprzęt RTV czy gospodarstwa domowego.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Post Author: