kontener otwarty, kontenery hakowe

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, jak również zdemontowane elementy okien i drzwi – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

Do składowania ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: