Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do utylizacji.

Post Author: