Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Jeśli potrzebujesz domów drewnianych Kraków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla astmatyków, alergików oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: