Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Budowa domów z bali - usługa dla Ciebie.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się z drewnianych bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment popularne także w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: