Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

W tym miejscu zdobędziesz więcej informacji o ładnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często trudno odnaleźć się w setkach informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której prędko odnajdą zabytki i galerie, schroniska, motele i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Ponadto dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, piękno parków krajobrazowych i narodowych czy atrakcje narciarskie.

Lista konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych górskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: