Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Fachowca, który poradzi sobie z zawirusowanymi stronami, znajdziesz pod tym adresem.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, że liczbę sklepów i stron tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny malware, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Ze strony wysyłany jest spam? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? To raptem parę z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji niezbędne jest natychmiastowa reakcja, żeby zlikwidować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa przeważnie przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców warto zlecić fachowcom od tego typu działań.

Czyszczenie malware WordPress – szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają pełny przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie dalszych ataków. Jeżeli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do spisu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć także niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Usunięcie wszystkich efektów infekcji nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie nastąpi w przyszłości, stąd ważne jest cykliczne aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: