jak zatrudnić firmę SEO

Nie wiesz, jak wybrać agencję SEO? Google Ci doradzi

Jeśli prowadzisz swój biznes i zakładasz dla niego stronę www, na pewno po czasie rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, żeby była ona widoczna wysoko w rezultatach wyszukiwania. To oczywiste wszak, iż w dzisiejszych czasach obecność w sieci jest jednym z podłoży sukcesu, ponieważ to właśnie stąd znaczna grupa klientów po raz pierwszy dowie się o twojej działalności. Jak zatem zatrudnić dobrą agencję SEO? Rekomendujemy wsłuchać się w podpowiedzi profesjonalistów, a najlepiej tych od Google.

Google doradza, jak znaleźć rzetelną agencję SEO

Nie można negować, iż cały sektor SEO, czyli działań skupiających się na optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, zaistniała i cały czas rozwija się właściwie tylko za dzięki wyszukiwarce Google. Mimo obecności licznych alternatyw, jak między innymi Yandex, Rambler bądź Baidu, wciąż najistotniejsze są pozycje zajmowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto potrzebuje być widocznym w internecie, powinien pracować na swoje miejsce w top 10 w Google. W przypadku sektorów, w których konkurencja jest mocna, zazwyczaj nie jest to osiągalne bez doradztwa specjalistów z agencji SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których pojęcie optymalizacji stron jest kompletną nowością, i zamieściło krótki film o tym, jak rozpoznać dobrą firmę SEO.

Czym według Google wyróżnia się dobra firma SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z przeszło 10-letnim stażem, punkt po punkcie wyjaśnia, jak rozpoznać rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród kluczowych cech między innymi:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od dogłębnego audytu strony,
  • umiejętność oceny czasu i budżetu potrzebnego do zakończenia zakładanych działań,
  • zagwarantowanie witrynie opieki technicznej oraz praca nad poprawą jej użyteczności,
  • stała kontrola kondycji strony i okresową analizę jej statystyk,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego oraz prowadzenie działań nad poprawą jej użyteczności,
  • zadbanie o całościową widoczność strony internetowej, a nie tylko zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania na pojedyncze frazy.

Pracownica Google akcentuje także, iż solidna agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca spektakularnych rezultatów z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony internetowej jest procesem długofalowym, niejednokrotnie dającym odczuwalne rezultaty dopiero po kilku miesiącach pracy.

Post Author: