Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Wszystko, co warto wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd czasem ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o najciekawszych zabytkach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – przydatne informacje i wirtualne spacery

Żeby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą hotele, pensjonaty i schroniska, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i galerie zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy urok małopolskiego folkloru.

Portal o zabytkach w Małopolsce dba też o zagranicznych podróżników

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze tatrzańskie miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: