Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Zamów nakładki na deskę sedesową.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i wirusy znajdują się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia panuje jednakże w obiektach, w których zazwyczaj przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są w szczególności wszelkiego rodzaju szpitale i kliniki, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu czy salony spa. Aby ograniczyć groźbę transferu bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów higienicznych

Wiele szkodliwych grzybów i wirusów przenosi się poprzez zetknięcie się skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. Żeby zmniejszyć ryzyko migracji bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, używa się podkładów medycznych. Zwykle są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na stoły zabiegowy, fotele ginekologiczne i dentystyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do stosowania w publicznym WC

Jeszcze większe zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez bakterie panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zakażoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się wirusów redukują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszelkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w placówkach oświaty, urzędach, firmach lub galeriach handlowych.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: