Toczek i kask do jazdy konnej – dlaczego są ważne?

Toczek i kask do jazdy konnej – dlaczego są ważne?

Skieruj się tu, aby kupić kask jeździecki.

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami oraz umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: