Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu ucisku.

Aparat do presoterapii – stymulacja przepływu chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ limfy. Jest dużo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też bardzo popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. miażdżyca i nowotwór, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Post Author: