Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Znajdź kapsułki kawy do ekspresu na https://cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do większości wziętych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Post Author: