Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych?

Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz kosmetyki naturalne.

W ostatnim czasie nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały z ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

Do wytwarzania kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. migdałowy, macadamia czy arganowy, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki można kupić w Polsce?

Najszerszą ofertą mogą poszczycić się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: