Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie skitur? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, by spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – terenowa jazda na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w drewnianej, góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas dość trudnych, jednak przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obytych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów i nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezsprzecznie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do posiadanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym obszarze pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: