Zajęcia sensoryczne dla dzieci – rozwój przez muzykę i zabawę

Zajęcia sensoryczne dla dzieci – rozwój przez muzykę i zabawę

Dla malucha zabawa nie jest tylko przyjemnością – prawidłowo pokierowana może przyśpieszać ich percepcję. Rodzice, którzy pragną poszerzać zdolności poznawcze swoich dzieci, powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia baby sensory dla niemowlaków

Ogólnorozwojowe zajęcia sensoryczne to spotkania dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Ten pierwszy rok życia jest niesłychanie ważny dla malucha, bowiem następuje w owym czasie jego nadzwyczaj gwałtowny rozwój fizyczny i psychiczny. W wyniku doznań sensorycznych w tkance mózgu malucha powstają w tym czasie miliony kolejnych połączeń. Dlatego powinno się zatroszczyć się o jak najwięcej ciekawych wrażeń, oddziałujących pożytecznie na postępy malucha. Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów, które nie skończyły 6 miesięcy i tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Z uwagi na to, że przeznaczone są dla niemowląt, trwają mniej więcej godzinę, która podzielona jest na fazy zabawy oraz wypoczynku. W ciągu zajęć maluchy angażowane są w kolejne aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz zdolności komunikacji i ruchowe.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla dzieci

Jednym z najkorzystniej oddziałujących na rozkwit niemowlaków bodźców jest dźwięk. Za pośrednictwem gry na przeróżnych instrumentach, zarówno kilkuletnie, jak i małe dzieci, rozwijają imaginację i zdolność odczuwania piękna, a także uczą się rytmu. Styczność z muzyką w dzieciństwie rozwija umiejętności kognitywne maluchów, co później często staje się podstawą bezproblemowego zrozumienia reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to też interesująca zabawa w grupie równolatków. W trakcie zajęć muzycznych generowane są dźwięki o bezpiecznym stopniu głośności. Pod opieką doświadczonego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi dowiedzą się, że muzykę można wytwarzać także z wykorzystaniem rozmaitych przedmiotów.

Post Author: