Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Więcej o digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z profesjonalnego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, szybko został podstawowym narzędzie game devów oraz artystów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak przykładowo GIMP, Krita czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelą, gwaszem lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Digital painting – kurs z udziałem instruktora

Na ogół nauka digital paintingu toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz najważniejsze metody używania pędzli, polecamy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Post Author: