Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Filtr F9 znajdziesz na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nadal poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do domu i urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w biurowcach, urzędach czy domach bardzo dobrze spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem także takie zanieczyszczenia, jak roztocza, włókna lub spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która cechuje się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te mają dużą żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a mocna rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w wymagających warunkach (aż do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić wysokie normy czystości powietrza, jak na przykład w przemyśle energetycznym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Post Author: