Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Po więcej szczegółów o leczeniu starczowzroczności Kraków skieruj się w to miejsce.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w istocie przeszkadza w korzystaniu z smartfona lub notebooka, czytaniu czasopism, rozwiązywaniu krzyżówek, a także realizowaniu wielu powszednich czynności. Presbiopia jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek wywołuje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe często nie są wygodne, natomiast modele progresywne są przeważnie drogie. Idealnym wyjściem może być tym samym zlikwidowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uchronienie się od szeregu przeszkód przy realizowaniu koniecznych, najłatwiejszych czynności. Osoby dotknięte tą chorobą (wypada podkreślić, że nierzadko pierwsze objawy starczowzroczności manifestują się zaraz po 40-tym roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z laptopa, a także dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania opisu towaru) czy jazdą komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Ponadto, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę uciążliwe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się przez cały czas zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują z reguły osłabieniem widzenia o około 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady podczas jednego zabiegu

Poza korekcją z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę zakładania okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są też sposobem na to, by podczas jednego zabiegu w pełni uwolnić się od wady w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: