Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (nakładki, paski, pasty), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów – specjalny preparat do naświetlania

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Następnie za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście tonów, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Pacjentom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.

Post Author: