Skleroterapia czyli zabieg ostrzykiwania żylaków

Skleroterapia czyli zabieg ostrzykiwania żylaków

Potrzebujesz szczegółowych informacji o skleroterapii w Kielcach? Zajrzyj na revitae.com.pl

Żylaki to niezmiernie częsta przypadłość, którą z upływem lat spostrzega u siebie duży odsetek osób dorosłych. Stopniowo społeczeństwo zaczyna rozumieć, iż leczenie żylaków nie jest już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Pojawiające się na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są wszak także oznaką problemów zdrowotnych dotyczących żył, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Skutkiem tego do gabinetów medycyny estetycznej nagminnie napływają pacjenci szukający sposobów na ich wyeliminowanie. Jednym z nich jest skleroterapia.

Czy skleroterapia daje natychmiastowe efekty?

Skleroterapia, którą często nazywa się również obliteracją żylaków, to dziś wręcz standard w leczeniu pajączków naczyniowych, żylaków i żył siateczkowatych. Polega ona na dożylnym wstrzyknięciu preparatu chemicznego (występującego w postaci cieczy bądź pianki), który wywołuje zamknięcie się światła żylaka. Obliteracja żylaków, z uwagi na użycie podczas zabiegu bardzo cieniutkich igieł, praktycznie nie wymaga znieczulenia. Ilość wkłuć wykonywanych podczas zabiegu zależna jest od grubości żyły i rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapia może być uzupełnieniem terapii prowadzonej chirurgicznie, ale także wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Trzeba zaznaczyć, że skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, stąd zazwyczaj wykonuje się ją w seriach trzech bądź więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz specjalista na podstawie analizy stanu zdrowia każdego pacjenta.

Skleroterapia – czy występują do niej przeciwwskazania?

Jak w każdym zabiegu medycznym, także w stosunku do skleroterapii istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie mogą poddać się jej osoby chorujące na choroby serca, miażdżycę tętnic nóg i zakrzepicę żył powierzchownych. Lekarz nie zgodzi się też na ostrzykiwanie żył u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, jak również u osób ze zdiagnozowana podatnością na alergię, w tym przede wszystkim na wykorzystywany podczas zabiegu środek obliteryzujący.

Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Post Author: