Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Nie trać wiary! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK poznasz tutaj.

Każde małżeństwo może popaść w przeróżne problemy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać trudności mające związek ze zdradą jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, kiedy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć problemy oraz zacieśnić związek. Lepsza staje się komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest określenie przyczyn leżących u podstaw partnerskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, żeby efektywnie radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez problemu można znaleźć polskiego psychologa także na terenie UK. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia proces terapii oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o swoje małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Post Author: