Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Tutaj odnajdziesz szczegółowe wiadomości o Voigt Medica.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nieraz niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce biegłego optometrysty

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do zakładania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, dalekowzroczności, a także szeregu pozostałych chorób. Niezmiernie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku cechująca się ogromną efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent szybko powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest biegła kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze stosowną procedurę leczenia oraz usunie wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesne urządzenia diagnostyczne, dlatego mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych oraz pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadłościami, jak przykładowo ciałami obcymi w gałce ocznej oraz pozbyciem się kaszaków.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: