Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Szukasz aparatu ultradźwiękowego? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: