trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Himalaje wspólnie z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Przyczyną kłopotów bywa także sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: