Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Szukasz więcej informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj tutaj.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Silnych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Turystów wabią przede wszystkim kurczące się już lodowce, sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również przepiękne krajobrazy. Masyw tworzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – ze względu na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest również zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: