Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Korzystna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących znajduje się pod tym linkiem.

Wycieczki w góry przybierają rozmaite postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wymieniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Alpy, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: