Leasing – jakie ma zalety?

Leasing – jakie ma zalety?

Leasing niewątpliwie jest jednym z najbardziej lubianych przez firmy narzędzi finansowych. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, bo jego duże plusy sprawiają, iż leasing okazuje się doskonałym sposobem umożliwiającym minimalizację wydatków związanych z działalnością firmy. Głównie z uwagi na fakt, iż w Polsce ratę leasingową interpretuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak korzystny rzutuje także to, iż umożliwia on zdobycie potrzebnych do prowadzenia firmy dóbr bez konieczności ich nabycia. Na jakich zasadach dokładnie jednak opiera się leasing? O czym nie powinniśmy zapominać decydując się na taką metodę finansowania?

Na czym opiera się leasing?

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, gdzie znaczy dzierżawę. W krajach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, lecz w naszym kraju są to określenia różne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę określonego dobra leasingobiorcy, za co ten drugi zobowiązuje się opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zazwyczaj są samochody, które składają się na flotę firmy, urządzenia potrzebne do działania przedsiębiorstwa albo sprzęt do biura. Po zakończeniu umowy wypożyczone przedmioty zostają oddane leasingodawcy, który zwykle sprzedaje je w atrakcyjnej cenie.

Korzystny leasing – jak go znaleźć?

W ostatnich latach w naszym kraju pojawiło się mnóstwo propozycji leasingu. Ich mnogość powoduje, iż ciężko wybrać w tej grupie tę najkorzystniejszą – potrzebne w tym celu będą odpowiednie kwalifikacje. A że nie każdy właściciel firmy je posiada, wybierając leasing, dobrze zrobimy zasięgając porady specjalisty. Przed wyborem oferty dobrze zatem odwiedzić doradcę kredytowego, który powie, jak wyszukać ofertę dostosowaną do naszych oczekiwań oraz zapewni, iż leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Post Author: