Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Internetowy kantor znajdziesz tutaj.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie wciąż działają supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze bieżący kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru online jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Drugim i bardzo istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocnych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) bądź w określonym przez klienta dniu.

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców i pracowników zagranicznych

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort i ogromną autonomię w zarządzaniu własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby uczące się lub zatrudnione za granicą oraz osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Post Author: