wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi również styczność z wodą czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.

Post Author: