Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Tu kupisz mystic topaz

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem podgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki przynosi obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Ważna jest także mnogość barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać ozdoby do danej kreacji.

Post Author: