Biżuteria z topazami – co wybrać?

Biżuteria z topazami – co wybrać?

Topazy znajdziesz na www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest też jednym z najpiękniejszych kamieni, zaś jego zalety od lat są cenione przez jubilerów oraz nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite barwy – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników jest zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym kruszcem. Należy jednak zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są również modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki i wisiorki, jednak jubilerzy wykonują też innego rodzaju produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około 1000 złotych, natomiast za srebrne zapłacimy niekiedy sześć razy niższą kwotę.

Dość trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze gusta warto zatem wybrać się do kilku sklepów – zaś to pochłania mnóstwo wysiłku. Aby tego się ustrzec, warto zdecydować się na kupno online. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z sieci mamy szansę także wyszukać pierścionki czy wisiorki w niższych cenach.

Post Author: