Wykorzystanie nadajnika optycznego w sieciach telekomunikacyjnych

Wykorzystanie nadajnika optycznego w sieciach telekomunikacyjnych

Dowiedz się, gdzie zamówić nadajnik optyczny.

Ze względu na fakt, że prawie wszyscy korzystamy z instalacji kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę wydajne. Nie może więc zaskakiwać, że podzespoły stosowane przez firmy monterskie są wysokiej klasy – jedynie tak osiągalne będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej sieci. Najistotniejszymi podzespołami są rzecz jasna przewody, lecz – jak nietrudno się domyślić – bez innych podzespołów właściwe działanie instalacji nie będzie możliwe. Takimi ważnymi elementami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki światła przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego ważne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po źródle danych i koderze. Zakodowane informacje są dzięki niemu transmitowane kablami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które charakteryzuje się niewielkim wypaczeniem danych oraz niezawodnością – dlatego niemal całkowicie wyparł już starsze technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

By sieć była efektywna oraz bezpieczna, do jej wykonania trzeba wykorzystać tylko podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję powinien działać we wszystkich warunkach – z tego względu o tym, gdzie go zamówić należy pomyśleć jeszcze na etapie planowania sieci. Firmom parającym się profesjonalnym montażem instalacji rekomenduje się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku trudności w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelną pomoc podmiotom z całego kraju.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: